تبلیغات
مناظر دیدنی دیار من - حیات وحش شهرستان باشت در خطر انقراض کامل
ما مدعی پایتخت طبیعت نیستیم ولی طبیعت ما را هم ببینید

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

Free Image Hosting At site
شنبه 9 بهمن 1389-01:39 ق.ظبه نام خالق بی همتا                                                                                                                                                                                      حیات وحش کوه خامی که شامل جانورانی از قبیل پلنگ،خرس،بز کوهی وچند گونه ی دیگر است در خطر انقراض کامل قرار دارد، و برای کسی هم اصلا مهم نیست که این اتفاق امروز بیفتد یا فردا. متاسفانه کسانی که اقدام به شکار میکنند این کار را مایه ی مبا هات میدانند وگاهی اوقات خود را با تفنگچی های بزرگ ایل باوی مقایسه میکنند،در حالی که به این موضوع توجه نمی کنند که مردم در گذشته برای زنده ماندن این کار را میکرده اند. ولی حالا شکار تبدیل به تفریح شده و تا دلتان بخواهد تفنگ وجود دارد به طوری که به نظر می اید در مقابل هر نفر دو سه تفنگ هست در حالی که در گذشته در طایفه های بزرگ هم گاهی اوقات سه تفنگ برای دفاع و شکار نبوده است.
لازم بود که با گذشت زمان و پیشرفت در منطقه، فرهنگ استفاده از اسلحه برای شکار هم پیشرفت میکرد چرا که هم میشد  اسلحه داشت و شکار کرد و هم  حیات وحش را انطور که شایسته است محافظت کرد.
  چندی دیگر کسانی که افتخار میکنند پلنگ شکار میکنند در نبود پلنگ به شکار سمور و بعد از ان با تفنگ بادی به شکار موش بپردازند ویا شاید هم عکس انرا شکار کنند.
تازه وظعیت خامی بهتر از بقیه ی مناطق است در مکانهای نزدیک به محل زندگی مردم به دلیل از بین رفتن جانورانی نظیر گراز و قبل از ان بز کوهی که منبع تغذیه ی پلنگ محسوب میشدند این حیوانات مجبور به شکار احشام شده اند و ادمهای بی وجدانی پیدا میشوند که پس از شکار احشامشان توسط  پلنگ اقدام به مسموم کردن این حیوان بیچاره میکنند تا به قول خودشان انتقامی گرفته باشند.تازه پوست انرا هم میکنند وبا کاه پر میکنند تا درس عبرتی شود برای بقیه ی پلنگهایی که وجود ندارند.وبعد هم انرا به دو سه نفر بد بخت نشان بدهند و بگویند این پلنگ را با برنو از فاصله ی سه هزار متری زده ام. من هم این عکس را برای شما میگذارم تا ببینید و لذت ببرید البته اگر شکارش نکنند.                                                                     به دلیل نبود پلنگ در منطقه این پلنگ را از سایت همسایه قرض گرفته ام شما را به خدا تا برگردم شکارش نکنید.تاریخ آخرین ویرایش:شنبه 9 بهمن 1389 01:58 ق.ظ